Skip to main content

Amvest

De halve finale van The Interior Project VIPS in onze wijnsilo's

Onze drie wijnsilo's met panoramisch uitzicht vormden tijdens de halve finale de uitdaging voor het populaire televisieprogramma The Interior Project VIPS. Géza Weisz, Carolien Spoor en Shelly Sterk streden voor een plek in de felbegeerde finale. Onder het toeziend oog van de vaste jury, Leco Zadelhoff en de gastjuryleden Brian Jacobs en Peer Akkermans, lieten ze zien hoe luxe woonkamers er in de praktijk uit kunnen zien.

 

De drie wijnsilo’s – bekend om hun ronde vorm, hoge plafonds en 360 graden uitzicht over de Entrepothaven – zijn misschien wel het meest iconische onderdeel van Cruquius. Prachtig, maar ook een uitdaging om in te richten. Er zijn geen rechte hoeken, de ramen zijn groot en het uitzicht dwingt bijna om de inrichting daar omheen te laten draaien.

Juist die bijzondere omstandigheden maakten deze aflevering zo interessant. De opdracht: ontwerp een woonkamer waarin je comfortabel kunt wonen én waarin de kracht van de ruimte volledig tot z’n recht komt. Zichtlijnen, zonlicht, materialen, sfeer – alles telde mee.

Open woonruimte met ovale houten eettafel, retro eetkamerstoelen, zachte wandstructuren en een gezellige zithoek met aardetinten, designverlichting en uitzicht over de stad.

Carolien Spoor: intiem en doordacht

Carolien koos voor een slimme, centrale opstelling met een modulaire bank in het hart van de ruimte. Daarmee brak ze bewust met de neiging om meubels tegen de wand te schuiven – iets wat in een ronde ruimte vaak niet werkt. De bank zorgde voor een geborgen, huiselijke sfeer zonder het uitzicht te blokkeren. Ze combineerde het met warme materialen, een rustgevend kleurenpalet en een grote, robuuste tafel – praktisch én sfeervol.

Carolien maakt echt gebruik van een middenopstelling. Hierdoor heb je prachtig uitzicht naar buiten én creëer je het knusse, intieme binnengevoel,” aldus jurylid Leco.

Een inrichting die voelt als thuis, zonder afbreuk te doen aan het indrukwekkende karakter van de silo zelf.

Moderne woonkamer met een houten dressoir, grote kamerplant, wandkunst en een designhaard. De muur is beschilderd met grafische lijnen in roze, grijs en zwart, en afgewerkt met decoratieve objecten en kunstboeken.

Shelly Sterk: stijlvol en trendgevoelig

Voor Shelly liep het niet vanzelf. Haar eerste ontwerp voldeed niet aan haar eigen verwachtingen, dus besloot ze op dag twee opnieuw te beginnen – een gewaagde keuze, maar eentje die zich uitbetaalde in een elegante, eigentijdse woonkamer. Ze koos voor zachte, ronde vormen, lichte kleuren en veel natuurlijke materialen. De jury prees haar oog voor detail en haar gevoel voor wat op dit moment speelt in interieurdesign:

Dicht op de trends, zonder dat het gekunsteld voelt. Dat maakt het aantrekkelijk voor een breed publiek.

Hoewel haar woonkamer indruk maakte, bleek het net niet genoeg om de finale te bereiken.

Rustige zithoek met houten visgraatvloer, rotan stoelen, een grafische haai aan de muur en een speelse mix van designobjecten, zoals een geometrische vloerlamp en glazen salontafel.

Géza Weisz: warm, gedurfd en persoonlijk

Géza koos voor een aanpak waarbij sfeer en persoonlijkheid centraal stonden. Zijn woonkamer straalde warmte en gezelligheid uit, met diepe kleuren, een comfortabele zithoek en subtiele verlichting. Maar het was vooral het opvallende kunstwerk aan de muur – een haai, gemaakt van vishaken – dat de jury’s aandacht trok. Gedurfd, anders, en toch perfect passend in het geheel.

Hij durft. En tegelijk is het ook gewoon een woonkamer waar je wilt zitten,” zei een van de juryleden.

Met deze mix van eigenheid en functionaliteit wist Géza de winst van de week binnen te slepen.

Meer zien? Je kunt de volledige aflevering via Videoland terugkijken. Nieuwsgierig geworden naar onze wijnsilo’s?